Prečo tancovať sexi tance?

Bedrový kĺb

Základný postoj pri tancovaní sexi póz je pri pokrčených kolenách a uvoľnenej panve. V tejto pozícií sa aktivuje bedrový kĺb.
Bedrový kĺb je guľovitý a jamkový kĺb, ktorý spája najdlhšiu kosť nášho tela-femor s panvovou kosťou-acetabulom. Funkcia tohto kĺbu je zameraná na stabilitu horného trupu a pohybu dolných končatín.
Boky sú tým miestom, ktoré pri tanci používame na vyjadrenie sexi póz. Keď s nimi krútime, premasťujeme práve tieto kĺby. Pri ich stagnácií časom môžeme pociťovať problémy spôsobené bolesťou chrbtice či kolien.
Pri tanci v Body Groove sa zameriavame na pohyb týchto kĺbov inak, ako ich používame v bežnom živote. Zabezpečujeme týmto „sexi“ pohybom čerstvé krvné zásobenie do tejto oblasti.
Sexi pohyb bokov prináša synoviálnu výživu kĺbom, regeneruje a premasťuje kĺbne chrupavky a udržuje bedrové kĺby v dobrej kondícií.
Ak sú pohyby bedrových kĺbov obmedzené iba na činnosti, ako je chôdza, bicyklovanie, sed, začne sa rozsah pohybu bedrových kĺbov zmenšovať a to ovplyvní celé naše telo, hlavne oblasť krížov a kolien.
Aby sme mali zdravé bedrové kĺby, musíme ich precvičovať v plnom rozsahu vo všetkých smeroch.
Groove je vynikajúce cvičenie na výživu kĺbov.
Pri tanci buďte kreatívni so svojimi bokmi a spôsoby, akými sú Vaše boky nútené sa pohybovať vnímajte.
Pohybujte vedome so svojimi bokmi v priebehu dňa a doprajte tým zdravie i svojim krížom.
Podeľte sa aj so svojimi priateľmi o tieto nové súvislosti.
Informácie sú zo zdrojov Theworldgroovemovement.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *