Blbá nálada, stres, úzkosť?

Na úzkosti, nespavosť a depresie má príroda aj iné zbrane ako levanduľu.


Aromatické bylinné prípravky sa už oddávna využívajú pri terapii úzkosti, poruchách nálady, nespavosti a depresiách. Tieto zdravotné problémy obmedzujú naše psychosociálne fungovanie a všeobecne kvalitu života.
Je dobre známe, že aromaterapia s využitím esenciálnych olejov ako je levanduľa (Lavandula angustifolia), bergamot (Citrus bergamia) či pomaranč (Citrus sinensis), môže pomôcť zlepšiť náladu a znížiť príznaky stresu a úzkosti.

Ak však nie ste fanúšikom levandule alebo jednoducho len chcete rozšíriť svoje aromaterapeutický arzenál, máme pre vás dobrú správu. Veľmi sľubnou bioaktívnou zlúčeninou na poli fytoterapie, ktorá vykazuje upokojujúce, relaxačné, sedatívne a antidepresívne účinky, je tzv. linalool.
Jedným z popredných prírodných zdrojov tejto látky je esenciálny olej “RUŽOVÉ DREVO”, získavaný z dreva stromov rodu Aniba (Aniba rosaeodora, Aniba parviflora), rastúcich v amazonskej oblasti Brazílie, Guyany, Surinamu, Peru, Kolumbie a Venezuely.


Olej ružové drevo sa vyznačuje nádherne nežnou, mierne sladkastou, drevitou vôňou s ružovými tónmi. Pri problémoch nervového charakteru (stres) sa ružové drevo výborne dopĺňa s ďalšími olejmi s vyšším obsahom linaloolu, ako je bergamot, levanduľa, koriander, no môžete siahnuť aj po olejoch iného zloženia, ako je geranium, ruža či neroli.

Poznáte ružové drevo?
Olej nájdete aj v našej ponuke: https://rosaline.sk/produkt/organicke-ruzove-drevo-esencialny-olej-voniava/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *