Vedeli ste to? STRACH Z PONÍŽENIA JE VäČŠÍ AKO STRACH ZO SMRTI!!!

Strach paralyzuje, obmedzuje, vytvára domnienky, zastavuje nás a vo väčšine prípadov sa jeho vznik zakladá na nereálnej situácii iba v našej hlave. Zdravý strach či pochybnosť nás udrží v strehu, v bezpečí, umožní nám útek vtedy, keď je to potrebné. Neustály strach nás však oslabuje, ovplyvňuje naše činy a má zlý vplyv na naše duševné i fyzické zdravie.

Väčšinou sa v čase dospievania začíname porovnávať s druhými, posudzovať všetko na sebe od výzoru, cez vlastnosti a schopnosti. Strácame slobodu, snažíme sa niekomu pripodobniť a prichádzame o spontaneitu, radosť zo seba samých a často si sami svoje sebavedomie uložíme do mraziaceho boxu. Sme strnulí, neslobodní, bojíme sa vyjadriť a prejaviť sa. Aj to je dôvod, prečo mnohí ľudia prestanú tancovať v rôznych fázach svojho života.

Strach môže spôsobovať stres, nepokoj, časom zasahuje naše telo formou rôznych chorôb. Stávame sa zraniteľnými, zmenšíme sa a neustále nachádzame na sebe chyby, na druhej strane hľadáme vo svojom okolí podporu, slová uznania, hovoríme, že dôležitejšie sú iné veci v živote… chceme prehlušiť ten kritický hlások vo svojej hlave…

ALE TÝMI NAJDôLEŽITEJŠÍMI V ŽIVOTE SME MY SAMI!!!

Jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť strachu, je akcia. A my v Groove žiadame našich účastníkov, aby sa tvorivo vyjadrili. To môže byť pre mnohých desivé a preto váhajú so svojou účasťou na tanečnej lekcii.
Vytvárame pre vás bezpečný priestor, podporu, uľahčenia, aby ste sa do svojho tela a k svojej slobode dostali čo najrýchlejšie a najjemnejšie. Aby ste si vzali späť svoju silu a už sa nikdy nesúdili, neporovnávali a boli si sami SEBA-VEDOMÍ.

Liekom na strach je aj život v prítomnom okamihu, v tanci je to nenásilný spôsob ako udržať svoje telo i myseľ tu a teraz a okrem toho môžete pravidelným groovovaním získať ďalšie benefity ako sú fyzická kondícia, ohybné telo, vymiznutie bolestí, radosť, nové priateľstvá, sloboda a autenticita, ktorá prejde i do vášho osobného života.

Od septembra vám ponúkame tanec Body Groove:

  1. naživo v Trenčíne každý utorok o 18h a
  2. online cez zoom každý štvrtok o 19,30.

Ochutnávková lekcia je pre každého zDARma.

Tešíme sa na Teba!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *