Kto tvorí kozmetiku FEELO?

Tvoriť prírodnú kozmetiku znamená používať pri jej výrobe čisté panenské oleje nespracované chemickou cestou. Sú lisované za studena a tento spôsob spracovania im prenecháva ich charakteristickú vôňu podľa semienka, z ktorého sú lisované. Takéto výrobky neobsahujú konzervanty a žiadne prídavné látky, akými sú parabény, parfumy, emulgátory a hlavne vodu. Právom sa takáto kozmetika nazýva živá. Podrobnejšie som o zložení kozmetiky písala v článku Zloženie kozmetiky.

Pri použití panenských olejov získava naša pokožka maximum látok, ktoré sú v semienku určené na jeho výživu, aby z neho mohla vyrásť celá rastlinka či strom. Tieto oleje sú svojím zložením najpodobnejšie kožnému mazu, a sú preto vhodné pre všetky typy pokožky, najmä pre pleť citlivú, alergicky reagujúcu, atopickú, zapálenú, suchú, starnúcu, aknóznu, zrelú i pre pokožku našich najmenších. Stačí si len vybrať podľa typu problému, ktorý chceme riešiť, či sa staráme o pokožku detskú, dospievajúcu, zrelú alebo starnúcu.

Väčšina produktov Feelo je úplne bez pridania esenciálnych olejov, čo ho predurčuje pre bezpečné ošetrenie pre všetky typy pokožky, hlavne detskú, citlivú a atopickú. Esenciálne oleje nájdete v balzamoch na ruky, samozrejmosťou je variant bez EO.

Každý pozná príslovie, že v jednoduchosti je krása. V prípade Feelo platí, že v jednoduchosti je sila, účinnosť, funkčnosť, 100% prírodné zloženie a maximálna účinnosť.

V našej ponuke Feelo nájdete krémy, ktoré nemusia byť konzervované, lebo neobsahujú vodu. Zabezpečujú teda 100% účinnosť na pleť. Hydratáciu zabezpečíte použitím kvetových vôd/hydrolátov.

Spôsob použitia, aby pleť ostala vláčna a nie mastná a hĺbkovo vyživená, tkvie v nanášaní krémov a masiel na vlhkú pokožku po kúpeli, saune či umytí. Druhý spôsob je naniesť krém či maslo na pokožku a dodatočne na ňu nastriekať kvetovú vodu či si navlhčiť ruky obyčajnou vodou. Kvetová voda však dodá pleti ďalšie benefity, ktorými sú účinné látky rastliny rozpustné vo vode. A je to kompletná prírodná starostlivosť, výživa pre hladnú pokožku.

Naši zákazníci, ktorí Feelo testovali, si najviac zamilovali 100% Panenský opunciový olej, Luxusné pleťové maslo Cupuacu a Krém na pleť s opunciou či rakytníkom.

Balzamy na ruky ponúkajú výživu, zmäkčenie a sú výborne vstrebateľné.

Pre tehotné mamičky odporúčame Masielko na bruško, Maslo s pravou vanilkou či Propolisový krém na drobné zápaly.

Suchú a atopickú pokožku výborne vyživí a premastí Kakaové telové maslo, Krém s propolisom či vanilkou.

Pre deti a nielen pre ne môžete v lete používať Olej pre krásne opálenie. Tento olej obsahuje betakarotény, vďaka ktorým sa pleť opaľuje dohneda. Treba mať však na pamäti, že s prípravou pokožky na opaľovanie treba natieraním tohto oleja začať omnoho skôr, ako začnú byť slnečné lúče silné.

Balzamy na pery sú jemné s obsahom mandľového oleja. Sú univerzálne na použitie na rôzne drobné ranky, zatvrdnuté miesta na tele, na zádery, tvrdé päty i ako účinná ochrana pred chladným počasím na horách pri lyžovaní či iných zimných radovánkach.

Na svoje si prídu aj tí, ktorí hľadajú kozmetiku vegan.

Pozývam Vás na cestu skutočnej prírodnej starostlivosti, ktorá aj prírodou vonia a je v zmysle jej ochrany i vytváraná….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *