Aký je rozdiel medzi rafinovanými a nerafinovanými olejmi?

Oleje získavame lisovaním zo semien. Semienko má v sebe potenciál celej rastliny. Je nabité látkami, ktoré zabezpečujú budúcej klíčiacej rastlinke výživu dovtedy, kým si vytvorí koreňový systém. Je to energetická a výživová bomba. A my máme možnosť používať ich v starostlivosti o naše telo zvonku i zvnútra.

Kto sa snaží zdravo stravovať a piecť či variť zo surovín, ktoré sú bohaté na enzýmy, minerály, vitamíny, stopové prvky a iné benefity, vyberá si nerafinovan ý cukor i oleje.

Rafin á cia je chemický proces, pri ktorom sa rastlinný olej nech á prejsť zložitým procesom cez zohrievanie, chemickú extrakciu za pomoci rozpúšťadla, destiláciu, neutralizáciu, bielenie, dezodorizáciu a filtráciu.Olej sa takto ochudobní o mnohé látky, ale zabezpečí sa jeho dlhá životnosť. Zbaví sa svojho prirodzeneho odóru a farby.

Oleje lisované za studena sa iba nechajú usadiť a odfiltrujú sa hrubé čiastočky. Oleje si zachovajú všetky cenné látky dôležité pre naše telo.

Cez pokožku naše telo prijíma všetko, čo naň nanesieme.V krvi sa do 10 minút vyskytne všetko, s čím pokožka príde do styku. Vyskúšajte to napríklad s cesnakovou pastou. Naneste si rozpučený cesnak na chodidlá a po chvíli jeho pachuť budete cítiť v ústach aj napriek tomu, že ste ho nezjedli 🙂

Naša pokožka je hladná po výžive, najmä, ak ju od detstva vysušujeme a odmasťujeme mydlami, gélmi s obsahom peniacich látok, alkoholovými prípravkami…

Dožičme jej hýčkanie a starostlivosť, za ktorou nemusíte chodiť ďaleko ani za ňu zaplatiť v luxusných wellness centrách. Použite akýkoľvek jedlý rastlinný olej za studena lisovaný, urobte si zábal na ruky, chodidlá, doprajte si masáž mierne zohriatym olejom, urobte si masku na vlasy alebo si vmasírujte kvapku oleja do končekov vlasov. Alebo si vyberte z ponuky našich šľahaných olejov, telových masiel od Feelo, ktoré sú zdokonalené zaujímavými kombináciami viacerých druhov olejov, čo zabezpečí komplexnú a vyváženú výživu pre pleť. 

Osoby náchylné na suchú pokožku, s ekzémom, seboreou či inými kožnými obtiažami, potrebujú výživu pre pokožku i zvnútra. Polievková lyžica oleja za studena lisovaného pre dopelých alebo ideálne kombinácia viacerých a u detí 1 čajová lyžička denne zabezpečí doplnenie dôležitých látok do organizmu , ktoré pozitívne ovplyvnia stav i vzhľad pokožky celého tela . Samozrejmosťou je i dostatočný pitný režim :).

Vitajte v svete olejov a tuhých olejov – rastlinných masiel. Tuhosť je spôsobená teplotou, pri ktorej vylisovaný olej tuhne.

Maslá, ktoré sú vyrábané emulgáciou, nie sú získané lisovaním, ale ide o spracovaný olej, ktorý za pomoci emulgácie a konzervovaním získava maslovú konzistenciu. Napriklad avokádové maslo.

A opäť sme pri téme zloženia. Aby sme si vybrali ideálne produkty pre nás, čítajme zloženie výrobkov….

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *